Autor Wątek: Reguły Ligi Sportera  (Przeczytany 23402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KaKa

• kaliber forum .308"
  • dostał głosów akceptacji 12
Odp: Reguły Ligi Sportera
« Odpowiedź #105 dnia: 29 Wrzesień 2011, 20:18 »

No i cieniasy ze swoimi Beretkami - wiatróweczkami:  dla nich nic nie będzie, niech spadają do ASG                                 

Panie kolego powiem krótko odwal się od mojej Berettki  >:D >:D >:D

Offline Robert

• kaliber forum .45"
  • dostał głosów akceptacji 97
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Wrzesień 2011, 21:43 »
   No i cieniasy ze swoimi Beretkami - wiatróweczkami:  dla nich nic nie będzie, niech spadają do ASG                                 

Panie kolego powiem krótko odwal się od mojej Berettki  >:D >:D >:D

Spadasz do ASG. Nieodwołalnie. Howg!
Pozdrawiam
Robert www.ligasportera.pl

Offline Aguas Calientes

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 7
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Październik 2011, 10:52 »

"Nie jest dla nikogo zarezerwowana. Każdy może wystartować w Open, z czymkolwiek."...

Ale jakoś nie startuje...

Offline Montrala

• kaliber forum .357"
  • dostał głosów akceptacji 41
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Październik 2011, 12:26 »

"Nie jest dla nikogo zarezerwowana. Każdy może wystartować w Open, z czymkolwiek."...

Jak to nie? Zawsze ktoś startuje. A że ludzi strzelających LS jest na tyle mało, że jest to zwykle kilka osób.... czasami na całej LS bywało kilkanaście.
Once I tought that I was wrong, but I was mistaken.

Offline Old Cadet

• kaliber forum .308"
  • dostał głosów akceptacji 9
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Październik 2011, 13:20 »
Nie jest dla nikogo zarezerwowana. Każdy może wystartować w Open, z czymkolwiek."...

I na obecnym etapie rozwoju LS może robić błąd.
Ja na MP startowałem w klasie Sporter z Hunterem (standardowa szczerbina + muszka, bez kompensatora), oraz Mossbergiem (tylko muszka).
W klasie Sporter byłem 13 na 37 zawodników (i z tego wyniku jestem bardzo zadowolony). Po porównaniu współczynników na poszczególnych torach wynika, że w klasie Open byłbym trzeci na dziewięciu zawodników. Oba wyniki to  co prawda prawie to samo (ok. 1/3 stawki), ale w Openie dostałbym śliczny pucharek, który do dziś śni mi się po nocach.

« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2011, 13:25 wysłana przez Old Cadet »

Offline Aguas Calientes

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Październik 2011, 21:37 »
Cóż, cały czas pozostajemy w tym samym punkcie, klasa Open regularnie się otwiera i równie regularnie liczy kilku zawodników. Z tego jeden kolega z SL, który jest w niej tylko dlatego, że nie ma czym zastąpić lunety (po rozmowie z nim wiem, że chętnie by to zrobił, żeby wystartować w liczniejszej grupie). Większość broni kupowanej w sklepach wychodzi z przyrządami mechanicznymi. Są ludzie, którzy chcą/uparli się strzelać z niej właśnie w takim stanie. Są inni, którzy od razu montują coś opto lub elektro (celowo pomijam AUG). Pisząc przedprzedostatni post miałem na myśli wyłącznie rozgraniczenie tych dwóch przypadków. Jeśli ktoś decyduje się na zamontowanie sobie dodatkowego wyposażenia (nikt nikogo do tego nie zmusza), to niech startuje i porównuje się z zawodnikami, którzy też broń sobie w ten sposób ulepszyli. Ale jeśli ja na mojej broni nic nie wieszam (nie ze względu na 400 zł, po prostu przez pewien czas chcę strzelać w takiej konfiguracji), to byłoby super porównać wyniki z tymi, którzy też nic na swojej nie wieszali.

Offline Montrala

• kaliber forum .357"
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Październik 2011, 23:42 »
Ale jeśli ja na mojej broni nic nie wieszam (nie ze względu na 400 zł, po prostu przez pewien czas chcę strzelać w takiej konfiguracji), to byłoby super porównać wyniki z tymi, którzy też nic na swojej nie wieszali.

Nikt Ci nie zabrania strzelać karabinowego IPSC w klasie Standard Semi-Auto. Porównasz sobie wyniki, a regulaminu LS nie trzeba będzie w tym celu zmieniać.

Offline Aguas Calientes

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Październik 2011, 17:27 »

Nikt Ci nie zabrania strzelać karabinowego IPSC w klasie Standard Semi-Auto. Porównasz sobie wyniki, a regulaminu LS nie trzeba będzie w tym celu zmieniać.
[/quote]

Tak jak nie zamierzam na razie nic wieszać na moim karabinie, tak nie chcę "przeprowadzać się" na Litwę, żeby postrzelać, a komu jak komu, ale Tobie nie muszę wyjaśniać, że póki co inaczej nie da się u nas strzelać IPSC. Pozostaje LS. Wszyscy zgadzają się, że obecny regulamin jest kompromisem, który nie wszystkim odpowiada. Dyskusja na ten temat jest wymagana. Im więcej osób biorących udział w zawodach się wypowie tym lepiej.

Offline Obione

• kaliber forum .45"
  • TCh Team
    • IPSC Region Polska
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Październik 2011, 18:08 »
...Im więcej osób biorących udział w zawodach...

Słusznie mówisz  ;D
Problem jedynie polega na tym, ze jak na razie zawodników chcących brać udział w rywalizacji Ligii Sportera jest niewielu - jest ich coraz więcej, lecz jednak na tyle mało by zrobić podział na wszystkie możliwe/proponowane/sugerowane klasy broni.
Pomysł podzielenia sprzętu na trzy klasy - generalnie/ogólnie/z grubsza: I - przyrządy metalowe, II - optoelektroniczne bez powiększenie, III - optyka z powiększeniem, wydaje mi się dość zasadny ale należy pamiętać o tym, że to powoduje inne problemy.
W obecnych przepisach pomyślane jest to tak że główna/najliczniejsza/podstawowa rywalizacja toczy się w szerokiej klasie SPORTER a wszyscy, którzy nie spełniają jej wymogów przeniesieni są (lub sami się tam zapisują jeśli chcą  :angel:) do OPEN by mogli wziąć udział w zabawie a nie byli jej pozbawieni.
Pozdrowienia ślę.

Offline Leszek

• kaliber forum .40"
  • dostał głosów akceptacji 76
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Październik 2011, 19:39 »
Dyskusja o propozycjach zmiany przepisów chyba nie polega na twierdzeniach typu: "to do mnie nie przemawia"...."nie podoba się, to postrzelaj IPSC Standard"......

A wystarczy tylko skorzystać z tego, co doświadczeni w tym zakresie amerykańce zrobili, a co trzyma się kupy i funkcjonuje od lat...

Myślę, że już minęły czasy, kiedy zmiany przepisów LS uzależnione były od sprzętu, który akurat posiadał jeden z kolegów... Jak sądzę nie ma też znaczenia, czy LS jest bardziej warszawska czy łódzka....

Czas leci Panowie, a może go zabraknąć i nie będzie komu zatwierdzić zmian...tam na górze....
Zły Kotek

Offline Obione

• kaliber forum .45"
  • TCh Team
    • IPSC Region Polska
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Październik 2011, 20:20 »
...Czas leci Panowie, a może go zabraknąć i nie będzie komu zatwierdzić zmian...tam na górze....

Mam nadzieję, ze zdążymy ze wszystkim... tam na górze także  ;D

A co do dyskusji. Wszyscy znają kategoryczność stwierdzeń kolegi Montrali i wszyscy się z nimi zgadzają - bo on zawsze ma rację :pierdolonek:
Nikt natomiast nie wie, po co pisze on o karabinowym IPSC w dziale Ligi Sportera  :-*
Pozdrowienia ślę.

Offline Montrala

• kaliber forum .357"
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Październik 2011, 22:02 »
A co do dyskusji. Wszyscy znają kategoryczność stwierdzeń kolegi Montrali

Bo nic łatwiejszego niż w racjonalizatorskim zapędzię, pełnym szczytnych ideałów, rozwalić coś co działa dobrze. A trochę trudniej pomyśleć o długofalowych konsekwencjach fajnych pomysłów i zaprowadzania sprawiedliwości społecznej. A że wiadomo, że jestem TCh, to zamierzam otwacie krytykować nieodpowiedzialne mieszanie i nieprzemyślane usprawnienia.

A wystarczy tylko skorzystać z tego, co doświadczeni w tym zakresie amerykańce zrobili, a co trzyma się kupy i funkcjonuje od lat...

Myślę, że już minęły czasy, kiedy zmiany przepisów LS uzależnione były od sprzętu, który akurat posiadał jeden z kolegów... Jak sądzę nie ma też znaczenia, czy LS jest bardziej warszawska czy łódzka....

Czas leci Panowie, a może go zabraknąć i nie będzie komu zatwierdzić zmian...tam na górze....

Korzystanie z wprost z amerykańskich doświadczeń jest fajne, jak się żyje w USA - z ich strzelnicami i z ich ilością ludzi przyjeżdżających na zawody, z dostępnością sprzętu i relacją kosztów do zarobków. Analizowałem regulaminy 2/3Gun'ów z USA (USPSA, USTRA, IDPA, "Outlaw") i nie widzę możliwości ich prostego zaszczepienia na naszym gruncie, bo tylko zwiększą znaczenie posiadanego sprzętu.

Ale w jednym masz rację. Zmienianie regulaminu pod sprzęt jednego kolegi to już odległa przeszłość. I nie wracajmy do tego, nawet jeżeli chodzi o sprzęt mój, Twój, Rabaka czy Aguas Calientes.

I żadne zmiany przepisów nie zmienia tego, że Ci co umieją strzelać (mam na myśli Przemka i Artura - których poziom umiejętości jest o kilka klas od reszty) wygrywają z tymi, którzy nie umieją. No chyba że wpiszemy, że jak ktoś wygrał już raz zawody to na pozostałych już nie startuje. Powodzenia.

A jeżeli "przegapimy" czas na zmiany, to może tak lepiej. Lepiej zachować działający i sprawdzony regulamin, niż wrzucać na chybcika zmiany dla zmian. Jak to się kończy wiadomo po zawodach, które mają regulaminy tworzone "w biegu". Liga Spotera już z tego wyrosła.

Offline Aguas Calientes

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: 05 Październik 2011, 22:46 »

A co do dyskusji. Wszyscy znają kategoryczność stwierdzeń kolegi Montrali

Słuszna uwaga Obione, konsekwentnie i bardzo kategorycznie..

Bo nic łatwiejszego niż w racjonalizatorskim zapędzię, pełnym szczytnych ideałów, rozwalić coś co działa dobrze. A trochę trudniej pomyśleć o długofalowych konsekwencjach fajnych pomysłów i zaprowadzania sprawiedliwości społecznej. A że wiadomo, że jestem TCh, to zamierzam otwacie krytykować nieodpowiedzialne mieszanie i nieprzemyślane usprawnienia.

... i właściwie samemu podjąć decyzję, że dalsza dyskusja nie ma sensu..

Póki co zmiany "łódzkie" nie przechodzą, ale dobrze jest wymieniać poglądy..

Ale w jednym masz rację. Zmienianie regulaminu pod sprzęt jednego kolegi to już odległa przeszłość. I nie wracajmy do tego, nawet jeżeli chodzi o sprzęt mój, Twój, Rabaka czy Aguas Calientes.

Chyba zostałem źle odebrany, kolega Rabak zaproponował jakąś zmianę, ja go poparłem powołując się na opinie jeszcze kilku zawodników, to nie jest zmiana pod sprzęt jednej osoby.

I żadne zmiany przepisów nie zmienia tego, że Ci co umieją strzelać (mam na myśli Przemka i Artura - których poziom umiejętości jest o kilka klas od reszty) wygrywają z tymi, którzy nie umieją. No chyba że wpiszemy, że jak ktoś wygrał już raz zawody to na pozostałych już nie startuje. Powodzenia.

To by znaczyło, że ostatnia LS była Twoją ostatnią, jestem absolutnie przeciwny wprowadzeniu takiej zmiany...

Offline kriskk

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 0
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Maj 2017, 09:20 »
Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum dlatego też na wstępie chciałem się przywitać.

Po przeczytaniu aktualnych regulaminów Ligi Sportera i 3GUN ze strony PZSS (link w jednym z postów na forum) nasunęły mi się dwa pytania:

1. Jak ma się regulamin 3gun(pzss) do regulaminu ligi? To są zupełnie niezależne regulaminy? Zasady w nich opisane są nieco inne i rozumiem, że na zawodach działamy w oparciu o jeden z regulaminów, a nie, że regulamin ligi to suma regulaminu 3gun i ligi. Sorki wiem może to głupie pytanie, ale już się zakręciłem...

2. Czy w lidze sportera i/lub 3GUN(PZSS) w trakcie stage'a przemieszczając się z jednego punktu ostrzeliwania celów do innego należy załączyć bezpiecznik w karabinie/strzelbie czy też nie jest to wymagane? Ewentualnie ja to się ma do zasad IPSC

Offline Robert

• kaliber forum .45"
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Maj 2017, 11:03 »
1. Jak ma się regulamin 3gun(pzss) do regulaminu ligi? To są zupełnie niezależne regulaminy? Zasady w nich opisane są nieco inne i rozumiem, że na zawodach działamy w oparciu o jeden z regulaminów, a nie, że regulamin ligi to suma regulaminu 3gun i ligi. Sorki wiem może to głupie pytanie, ale już się zakręciłem...

Regulamin LS i regulamin 3GNation to samodzielne regulaminy. Jedziesz na LS - strzelasz wg. regulaminu LS. Analogicznie jest na zawodach 3 GN. To, że w pewnych kwestiach regulaminy są ze sobą zbieżne nie ma znaczenia. Nagrody, kary, broń, obliczanie, itd, itp, mogą się i różnić i być podobne.

2. Czy w lidze sportera i/lub 3GUN(PZSS) w trakcie stage'a przemieszczając się z jednego punktu ostrzeliwania celów do innego należy załączyć bezpiecznik w karabinie/strzelbie czy też nie jest to wymagane? Ewentualnie ja to się ma do zasad IPSC

Nie ma takiego wymogu.
Pozdrawiam
Robert www.ligasportera.pl

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera