Autor Wątek: Strzelba do dynamiki  (Przeczytany 4411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dbismor

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 1
Strzelba do dynamiki
« dnia: 22 Grudzień 2015, 11:34 »
Cześć
Jestem właśnie na etapie wyboru strzelby do strzelań dynamicznych IPSC i 3Gun. Ze względu na ograniczenia finansowe rozważam właściwie tylko Mossbergi (bo tureckie jakoś do mnie nie przemawiają, ale i tego wariantu nie skreślam). Dlatego mam pytanie: po zakupie Mossberga z serii 500, jak również 930 JM Pro, jaki jeszcze osprzęt i wyposażenie trzeba do nich dokupić, żeby w konkurencjach dynamicznych móc z nimi efektownie występować. Nie chodzi mi o optykę, tylko o inne elementy umożliwiające/ułatwiające starty w zawodach dynamicznych.
Sugestie innych zestawów do dynamiki, w cenie do ok. 4 tys. zł., też mile widziane.

Przy okazji Wesołych Świąt!
Darek

Offline Robert

• kaliber forum .45"
  • dostał głosów akceptacji 97
Odp: Strzelba do dynamiki
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2015, 22:51 »
 Mieszasz dwie sprawy.
Albo 500- ka, czyli pompka, albo 930-ka czyli strzelba samopowtarzalna. To różnica...fundamentalna :)
Lubisz, chcesz, umiesz! walchlować to kup 500 Parusader. Na wielu zawodach klubowych półautomat jest zakazany więc powalczysz z pomką. Na LS pompka nie przegrywa z półautomatem, ale już sporo strzelców używa samopowtarzalnych strzelb i jeśli konfiguracja toru to umożliwia, to mają handicap. Półautomat za to sprawdzi się doskonale w 3GNations. Budowa torów i założenia strzeleckie pozwalają na optymalne wykorzystanie strzelby samopowtarzalnej a jak jeszcze będziesz startował w OPEN-ie to jednym załadowaniem magazynka "opękasz" cały tor ;D
Nie wiem o jaki dodatkowy osprzęt Ci chodzi, ale do strzelby potrzebujesz tylko ładownic skąd będzisz pobierał naboje. Ładownice kupisz już w Polsce wszystkie modele i typy, więc tylko musisz sobie odpowiedzieć jaki system ładowania Ci pasuje i kupujesz odpowiednią.
Co do "mośków" - oba typy to bardzo dobre modele. Strzelają z nich najlepsi w Polsce (Lewandowski, Borkowski) a 930-ka jest popularna w 3GN.
Ale w strzelbie i tak najważniejszy jest trening składu i manuale, manuale, manuale.... :D
Miłych treningów.

Pozdrawiam
Robert www.ligasportera.pl

Offline dbismor

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2015, 10:42 »
Robert,
Dziękuję bardzo za odpowiedź i cenne podpowiedzi, już myślałem, że nikt się nie pofatyguje.
Oczywiście rozumiem fundamentalną różnicę pomiędzy pompką i strzelbą samopowtarzalną, oraz wynikające z niej różnice w klasach na zawodach IPSC i LS. Pisząc o dodatkowym sprzęcie miałem na myśli np. przedłużanie magazynków, inne przyrządy celownicze (ghost ring), no i ładownice oczywiście też.
Czy pisząc 3GNations masz na myśli 3Gun Liga Zachodnia?
I co to jest "trening składu i manuale..."?

Pozdrawiam i życzę Do Siego Roku!
Darek

PS Jeżeli ktoś z kolegów ma jeszcze jakieś podpowiedzi, to proszę Was bardzo, po odespaniu zabawy, napiszcie!

Offline rfile2

• kaliber forum .25"
  • **
  • dostał głosów akceptacji 36
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2015, 15:29 »
Czy pisząc 3GNations masz na myśli 3Gun Liga Zachodnia?

Czołem!

3Gun Liga Zachodnia to nie 3 Gun Nation.
ZTCW zawody 3Gun Liga Zachodnia przeprowadzane są w oparciu o regulamin Ligii Sportera: http://ligasportera.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=16

Zawody 3 Gun Nation mają inny regulamin. Kilka linków:
http://3gunnation.com/
http://memberships.3gunnation.com/content/html/clubseriesinfo.pdf
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1969
http://reshoot.pl/forum/index.php?topic=2051.0
http://shooting-academy.pl/Docs/kalendarz16.pdf

Offline miess

• kaliber forum .25"
  • **
  • dostał głosów akceptacji 5
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2016, 21:56 »
Oczywiście wszystko się zgadza - 3GUN Liga Zachodnia to zawody rozgrywane wg aktualnego regulaminu Ligi Sportera.
Pozdrawiam, Michał

Offline Obione

• kaliber forum .45"
  • dostał głosów akceptacji 97
  • TCh Team
    • IPSC Region Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2016, 18:37 »
Przy strzelbie ładowanej "z ręki" do magazynka rurowego istotna jest odpowiedź na pytanie - jak będziesz chciał tę strzelbę doładowywać? Czy ta strzelba będzie manualna czy też "semi-auto" nie ma takiego znaczenia przy wyborze dodatkowego ekwipunku.
Popularne ładowania są trzy - po dwa i po cztery naboje odwracając strzelbę (z kolbą przy biodrze czy na barku) a także ładowanie do gniazda magazynka od dołu bez odwracania strzelby. Na YT znajdziesz wiele filmików demonstracyjnych i jak dokonasz wyboru to dopiero powinieneś kupować/robić dalszy osprzęt - nie odwrotnie.
Pozdrowienia ślę.

Offline dbismor

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2016, 16:54 »
Dziękuję niezawodnemu Łukaszowi (który już mi porad udzielał w prywatnej korespondencji) za zwrócenie uwagi na ten aspekt.
Po obejrzeniu filmów instruktażowych jest dla mnie jasne, że ze względu na stosunkowo krótkie palce, nie będę w stanie łapać po cztery naboje "w kolumnie". Zostaje nauczyć się łapać najpierw po dwa "szeregowo", potem może po cztery w układzie 2x2. Czy lewą czy prawą to trzeba poćwiczyć - jestem praworęczny, ale na kluczu Morse'a nauczyłem się nadawać lewą.

Wracając do strzelby, jestem praktycznie zdecydowany na Mossberg 930 JM Pro, głównie z uwagi na korzystną  (np. w stosunku do Benelli) cenę. Przekonuje mnie zwłaszcza długa lufa i 9-cionabojowy magazynek w standardzie. Myślę, że na pierwszą strzelbę będzie w sam raz.

Pozdrawiam,
Darek

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera