Autor Wątek: [Zawody] Pojedynek 2GUN (Karabin+Pistolet) - 01.04.2017 - Mutowo/k.Szamotuł  (Przeczytany 426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KaKa

  • kaliber forum .308"
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • dostał głosów akceptacji 12
Klub strzelecki Tarcza Szamotuły zaprasza na zawody " Pojedynek 2GUN - Shoot off ( Karabin+ Pistolet )" , które odbędą się 1.04.2017 r. na strzelnicy klubowej w Mutowie dawne Piotrkówko koło Szamotuł.
Zapisy od godz.9.00 do 10.00

Dodatkowa : Strzelba Dynamiczna - 1 Tor .

Zawody wpisane do kalendarza WZSS .


Regulamin Konkurencji – Pojedynek 2GUN ( Karabin + Pistolet )

1. W zawodach stosuje się przepisy Karabin i Pistolet IPSC z wyjątkami wynikającymi z niniejszego regulaminu.
2. Pojedynek przeprowadzony zostanie w dwóch klasach : Standard i Open .
3. W zawodach stosuje się wyłącznie metalowe cele reaktywne .
3.1. Tor składa się z dwóch identycznych symetrycznych zestawów 5 (pięciu) celów karabinowych oraz 5 (pięciu) celów pistoletowych z których jeden – najbardziej wysunięty z zestawu do osi toru cel pistoletowy stanowi cel końcowy.
3.2. Przed każdym zestawem celów – w odległości 40-50 m (karabin) oraz 8- 10 m (pistolet), znajduje się stanowisko strzeleckie. Każde ze stanowisk oddalone jest w identycznej odległości od zestawu celów .
3.3. Zadaniem zawodnika jest przewrócenie 5 (pięciu) celów karabinowych z karabinu odłożenie zabezpieczonego karabinu do urządzenia do odkładania broni , pobranie pistoletu i przewrócenie 5 (pięciu) celów pistoletowych , przy czym po przewróceniu 4(czterech) celów pistoletowych, a przed przewróceniem ostatniego celu (końcowego) zawodnik ma obowiązek wykonania zmiany magazynka.
4. Zawody składają się z rundy eliminacyjnej, rundy zasadniczej oraz finału.
4.1. Podczas rundy eliminacyjnej każdy z zawodników ma możliwość dwukrotnego ostrzelania zestawu celów, a jego wynikiem jest czas uzyskany podczas najlepszej z podjętych prób. Jeżeli zawodnik naruszy zasadę opisaną w pkt. 3.3. próba uznawana jest za straconą.
4.2. Podczas rundy zasadniczej zawodnicy strzelają pojedynek w parach zgodnie z zaszeregowaniem oraz zgodnie z grafikiem rozgrywek. Pojedynek wygrywa zawodnik, który zgodnie z zasadą opisaną w pkt. 3.3., pierwszy przewróci swój zestaw celi. Cele końcowe powinny być tak ustawione, aby możliwe były sprawdzenie, który wcześniej został przewrócony.
4.3 Zawodnik, który w grafiku rozgrywek zapisany jest w wyższym wierszu rozpoczyna pojedynek na prawym stanowisku (patrząc w stronę kulochwytu).
4.4. Pojedynek w finale rozgrywany jest do dwóch wygranych, w pozostałych przypadkach do dwóch przegranych. Po każdej próbie zawodnicy zamieniają się stanowiskami.
4.5. Jeżeli którykolwiek zawodnik naruszy procedurę strzelania, przegrywa pojedynek.
4.6. Jeżeli obaj zawodnicy naruszą procedurę strzelania, obaj przegrywają pojedynek.
5. Strzelanie w rundzie eliminacyjnej odbywa się kolejno przez wszystkich zawodników zgodnie z wpisem na liście startowej .
6.Pozycja startowa : Karabin na wysokości pasa , przeładowany , zabezpieczony .
 Pistolet na stoliku w skrzynce z podpiętym magazynkiem , komora nabojowa pusta .

Startowe : 100 zł. ( Pojedynek 2GUN + Strzelba Dynamiczna )
Sama strzelba : 40 zł.

W ramach startowego jak zawsze kawa , herbata i coś na ząb .

Kontakt z organizatorem : 601722378

 

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera