Autor Wątek: Przyrządy otwarte - strzelba - a red dot na światłowodzie  (Przeczytany 91 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pafka

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 0
Cześć,

Mam na strzelbie coś takiego: http://opticscamp.com/easyhit-pxs-1000-fiber-optic-sights/1794-easyhit-pxs-1000-fiber-optic-sight-ring-dot.html

W sumie nie ma elektroniki (red-dot generowany jest przez światłowód) i nie ma soczewki (tylko szkiełko). Więc pytanie do kolegów:
czy taki Red-dot kwalifikuje się jako "Przyrządy otwarte" czy jako "Przyrządy optyczne/elektroniczne"?

Z przepisów:
5.1.3.1 "Przyrządy otwarte" to przyrządy celownicze zamontowane na broni nie zawierające układów
elektronicznych ani soczewek optycznych. Wkłady światłowodowe nie są zaliczane do soczewek
optycznych.
5.1.3.2 "Przyrządy optyczne/elektroniczne" to przyrządy celownicze (w tym oświetlenie taktyczne) zamontowane na
broni, które zawierają układy elektroniczne i/lub soczewki optyczne.

Ang:
5.1.3.1 "Open sights" are aiming devices fitted to a firearm which do not use electronic circuitry and/or
lenses. Fiber-optic inserts are deemed not to be lenses.
5.1.3.2 "Optical/electronic sights" are aiming devices (including flashlights) fitted to a firearm which use
electronic circuitry and/or lenses.

Offline Obione

• kaliber forum .45"
  • dostał głosów akceptacji 97
  • TCh Team
    • IPSC Region Polska
Odp: Przyrządy otwarte - strzelba - a red dot na światłowodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2017, 21:05 »
Witaj,

ja nie zbytnio ablam po angielsku ale widzę w opisie słowo "lens" a szkiełko i obiektyw/soczewka to bardzo płynne prawnie określenia.
Ja, osobiście, jako sędzia na torze odesłał bym do RM aby potwierdził mi czy jest tak że nie klasyfikują się te przyrządy do klasy OPEN IPSC  :police:
Pozdrowienia ślę.

Offline pafka

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2017, 19:37 »
No właśnie takiego problemu się obawiam  :D

Ale cóż, chyba przed takim problemem postawię RM na "Mazurskiej Strzelbie".

Offline ntech

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2017, 12:27 »
Przeciez to jest zwykly kolimator refleksyjny tylko bez pradu.Posiada soczewke (specyficzna bo o nieskonczonej ogniskowej) i korzysta z odbicia swiatla. Absolutnie nie jest to przyrzad mechaniczny.

Offline pafka

• kaliber forum .22"
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2017, 09:02 »
Posiada soczewke (specyficzna bo o nieskonczonej ogniskowej)
To mnie przekonuje. No i taka była decyzja RM an Mazurskiej Strzelbie: "ma szkiełko - to open" :)

Pozdrawaim,

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera