Autor Wątek: Sztywny pas do codziennego użytku. Pomocy.  (Przeczytany 3750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frencci

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 1
Sztywny pas do codziennego użytku. Pomocy.
« dnia: 17 Lutego 2012, 20:26 »
Z uwagi na to, iż sam wykonuje do swoich pistoletów kabury z Kydexu i preferuje ułożenie szlufek, które bardzo wysoko trzymają broń- poszukuje niezbyt grubego acz sztywnego pasa z tworzywa sztucznego o szerokości ok 5 cm ( 1,75 - 2,0"). Mam Blackhawk'i lecz pojedyńcze, które jednak są za miękkie. Np z takim spaceruje: http://www.cqbtactical.pl/blackhawk-riggers-rescue-belt-green-p-154.html , poszukuje sztywniejszego do codziennego użytku, szczególnie że broń z latarką nie jest lekka ;-[. Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń w tej kwestii.
Dziękuję, pozdrawiam, Jacek

P.S. Służę wiedzą w sprawie kabur kydexowych do broni i magów ;-]

Offline lekomin

• kaliber forum .25"
  • **
  • dostał głosów akceptacji 3
Odp: Sztywny pas do codziennego użytku. Pomocy.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lutego 2012, 16:07 »

Offline Robert

• kaliber forum .45"
  • dostał głosów akceptacji 97
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lutego 2012, 20:30 »
Np z takim spaceruje: http://www.cqbtactical.pl/blackhawk-riggers-rescue-belt-green-p-154.html ,

Ja też spaceruję z pasem, ale na końcu pasa zawsze jest pies 8) Raczej mi się nie zdarzyło spacerować z samym pasem... :P ;D
Pozdrawiam
Robert www.ligasportera.pl

Offline Kamola

• kaliber forum .308"
  • dostał głosów akceptacji 7
    • kamola.mojawaga.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lutego 2012, 23:19 »
Ja osobistego doświadczenia z noszeniem broni nie mam żadnego,ale rzucę tu pewną myśl:

Może zamiast kupować amerykańskie "specjalistyczne" pasy spróbować obstalować coś u kaletnika? Pas zrobiony ze skóry podeszwówki byłby BARDZO sztywny.Moja siostra ma chyba jeszcze arkusz takiej skóry-pancerna!
Jeśli brak dostępu do podeszwówki to można pas skórzany "zagotować" w wodzie z olejem tzw  "cuir-boulli", co powoduje utwardzenie skóry.

Doświadczenie z tymi rzeczami mają ludzie bawiący się w odtwarzanie średniowiecza. Jakby ktoś był zainteresowany mogę się dowiedzieć jakichś konkretów od znajomych.

Offline frencci

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 1
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego 2012, 21:56 »
Dziękuję za pomoc Koledzy  :)

Offline Eddie

• kaliber forum .357"
  • dostał głosów akceptacji 1342
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca 2012, 02:26 »
z takim blackhawkiem miałem ten sam problem i szybko się pozbyłem
przerzuciłem się na: http://www.specopsbrand.com/tactical-gear/belts/rigger-s-belt.html
z tego spec-ops jestem zadowolony
sztywne też są 5.11
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurwili.

Offline Shogun

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 0
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Września 2012, 20:13 »
Wątek co prawda nie świeży ale może pomogę?
Użytkuję od trzech lat niemal codziennie sztywny pas 5,11 Operator Belt - 1 3/4" Wide w kolorze czarnym:
[urlhttp://www.511tactical.com/All-Products/Accessories/Belts/Operator-Belt-1-34-Wide.html][/url]
Pas gorąco polecam, po przygodach z produktami BackHawk, TruSpec i Condor pozostały pewne uwagi, mniej lub bardziej racjonalne, po tym a raczej w czasie jego użytkowania mogę się wypowiadać jedynie w superlatywach.
Sztywny aż do złamania, śliski na bawełnie i ripstopie,  95 kg podnosi (w miarę statycznie) na 16-17 m mimo optycznie krótkiego odcinka velcro.

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera