Autor Wątek: „Zimowy Snajper 2014” - Bartoszyce 26 stycznia 2014  (Przeczytany 1843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ostry

  • Administrator
  • kaliber forum .45"
  • ******
  • Wiadomości: 1766
  • dostał głosów akceptacji 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • CHSS
    • SSD "GWARDIA"
Zawody Karabinowe „Zimowy Snajper 2014” odbędą się w Bartoszycach, w niedzielę 26 stycznia 2014.

Organizatorami zawodów „Zimowy snajper 2014” są kluby strzeleckie:

- Klub Strzelecki GARDA w Ostródzie - http://www.ksgarda.pl/
- Warmiński Klub Strzelecki „10” w Jonkowie - http://www.wks10.jonkowo.ehost.pl/

Sponsorem pucharów w klasyfikacji łącznej trójboju – konkurencje Zimny strzał, Zimna dziesiątka, Zimny snajper jest Sklep Myśliwski Zakład Rusznikarski – Jan Janczewski w Olsztynie - http://www.janczewski.com.pl/kontakt.html
Sponsorem nagrody i dyplomu w konkurencji Niespodzianka jest KS Garda Ostróda.

Zawody są wpisane do Kalendarza zawodów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Udział w nich liczy się zawodnikom do przedłużenia licencji zawodniczej na kolejny rok, a sędziowie będą mogli wpisać do Karty Pracy 2 punkty za rangę zawodów.

Szczegóły:

Co: Zawody karabin centralnego zapłonu - 300m
Gdzie: Strzelnica długodystansowa w Bartoszycach
Kiedy: Niedziela 26 stycznia 2014
Organizator: KS Garda Ostróda i WKS 10 Jonkowo

Liczymy na obecność zawodników z najodleglejszych nawet regionów Polski. Na miejscu można będzie skorzystać z noclegu, w sympatycznym moteliku położonym nieopodal strzelnicy. Telefon do właściciela: p. Teresa Urbańska - 609 089 640. Koszt noclegu - 35 zł od osoby. Na miejscu można zjeść śniadanie (za dodatkową opłatą). Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc (we własnym zakresie).

Opłata startowa za całe zawody (cztery konkurencje) - 100 zł, w tym posiłek z ogniska i ciepłe napoje. Zawodnicy przyjeżdżają z własną bronią i na własny koszt. Dla strzelców nie posiadających własnej broni, będzie dostępny karabin „obiektowy” z celownikiem optycznym, wraz z amunicją - za odpłatnością amunicji.

Konkurencje:

1. - „Zimny strzał” - w ograniczonym czasie z wyznaczonego miejsca przemieścić się na stanowisko, rozłożyć sprzęt - karabin i podpórki (mata może być ułożona wcześniej) i oddać jeden strzał do specjalnej tarczy. Wygrywa zawodnik, którego przestrzelina znajdzie się najbliżej celu. Całe używane wyposażenie, poza matą, zawodnik musi mieć przy sobie w chwili rozpoczęcia konkurencji.

2. - „Zimna dziesiątka” - 10 strzałów oddanych w ciągu 75 sekund do dzwonu strzeleckiego lub innego / innych metalowych celi reaktywnych. O wyniku decyduje ilość trafień, a przypadku maksymalnej liczby trafień - czas.
Wszyscy zawodnicy, niezależnie od rodzaju broni, ładują naboje pojedynczo, rozpoczynając konkurencję z pustą komorą nabojową i pustym magazynkiem. Jeśli broń wyposażona jest w odłączalny magazynek, może on być podpięty do karabinu w chwili rozpoczęcia konkurencji.

3. - „Zimny snajper” - 5 strzałów próbnych w czasie 3 minut i 30 strzałów ocenianych w czasie 15 minut do tarczy Nt23 (popiersie). O wyniku decyduje suma punktów na tarczy.

4. Konkurencja niespodzianka na osi 600 m.

W komunikacie każda konkurencja będzie opisana oddzielnie - w sumie pięć protokołów (konkurencje 1, 2, 3, trójbój i niespodzianka). Sędziowie ocenią jednak tylko wszechstronność zawodników, klasyfikując ich wyniki w trójboju. Dla zwycięzców przewidziano piękne puchary za zajęcie miejsca od 1 do 3, dodatkowo za miejsca od 1 do 6 wręczone zostaną dyplomy. Także zwycięzca konkurencji Niespodzianka otrzyma nagrodę i dyplom.

Regulamin zawodów:

1. Zawody rozpoczynają się w niedzielę, 26. stycznia 2014, o godzinie 0900. Prosimy zawodników o przybycie na miejsce o godzinie 0830.
W przeddzień zawodów, w sobotę od godziny 1200 będzie przeprowadzony zorganizowany trening na dystansie 300 m. Opłata za strzelanie tego dnia – 30 zł.

2. Do strzelania dopuszczone będą wyłącznie karabiny typu repetier. Nie przewiduje się wyodrębnienia oddzielnych kategorii dla różnych typów broni. Wszystkie konkurencje muszą być strzelane z tego samego egzemplarza broni.

3. Na stanowisku można mieć ze sobą tylko określoną w opisie konkurencji ilość amunicji (1-1; 2-10, 3-35). Zapas amunicji niezbędny dla konkurencji niespodzianki organizatorzy ujawnią na odprawie przed zawodami. Nie będzie to jednak więcej niż 20 nabojów. Dopuszcza się tylko amunicję sportową i myśliwską. Nie wolno używać amunicji z pociskami przeciwpancernymi, zapalającymi, smugowymi itp.

4. Awaria broni lub amunicji jest sprawą zawodnika.

5. Wszystkie konkurencje zaczynamy z bronią rozładowaną. Można mieć amunicję załadowaną w magazynku (magazynkach) o ile są odłączalne od karabinów. Magazynki można podpiąć do broni / broń można załadować, dopiero po komendzie sędziego.

6. Przyrządy celownicze - dowolne. Strzelec startuje w poszczególnych konkurencjach samodzielnie. Można używać stacji pogodowych i kalkulatorów balistycznych. Trójbój rozgrywany będzie na dystansie 300 m. Konkurencja niespodzianka na osi 600 m, na dystansie nieznanym, lub znanym, podanym przez Organizatora przed rozpoczęciem strzelania. Nie wolno używać dalmierzy. Można mieć przy sobie i korzystać notatek oraz sporządzonych wcześniej tabel.

7. Postawa strzelecka – dowolna (leżąca, klęcząca, stojąca)

8. Ze względu na odległość celu/celi metalowych i ich wytrzymałość - kaliber broni ograniczamy do .308 włącznie (z jednym wyjątkiem*). Ciężar karabinu, wyposażenie dodatkowe – dowolne. Można używać dwóch podpórek: plecak lub worek, bipod, rest - z przodu oraz z tyłu monopod lub worek strzelecki. Broń można z tyłu oprzeć na dłoni.
*strzelcy z karabinami większych kalibrów (np. .338 LM) mogą brać udział w zawodach, ale w konkurencji Zimna Dziesiątka będą strzelali jako ostatni.

9. Zawody zostaną rozegrane niezależnie od liczby startujących strzelców i warunków pogodowych.

10. Warunki bezpieczeństwa, takie jak przemieszczanie broni na strzelnicy, strefy bezpieczeństwa i inne, zostaną omówione na odprawie przed rozpoczęciem Zawodów.
<si vis pacem para bellum>

 

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera