Autor Wątek: Glock gen3. vs gen4.  (Przeczytany 3815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yarlan

• kaliber forum .357"
  • dostał głosów akceptacji 55
    • CrossFit Ursus
Glock gen3. vs gen4.
« dnia: 08 Listopada 2010, 15:24 »
Czy ktos porównywał, strzelał, może powiedzieć z punktu użytkownika strzelca dynamicznego czy wprowadzone zmiany to kosmetyka, czy rewolucja?

O tym czym się różnią czytałem już w różnych opracowaniach, ale interesuje mnie opinia tak z pierwszej ręki kogos kto lubi klocki i strzelał z gen3. i gen4. :)

tnx.
CrossFitUrsus.pl

Offline MarekH

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 2
Odp: Glock gen3. vs gen4.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2010, 01:32 »
Rewolucja na pewno nie, raczej ewolucja.
Chwyt bez nakładek jest szczuplejszy, ze "średnią" jest wielkości GEN3, "duża" IMHO zbędna.
Mam dłonie XXL i "duża" jest za gruba.
Przycisk zwalniania magazynka - tu duży plus dla czwórki - zdecydowanie wygodniejszy niż w GEN3. Łatwiej sięgnąć bez zmiany chwytu na broni.
Nowa faktura powierzchni - nie zrobiła na mnie wrażenia poprawy chwytu. Może przy mokrych i zmarzniętych rękach byłaby odczuwalna różnica.
Sprężyny powrotne - tu nie zauważyłem różnicy, następnym razem postaram się strzelić kilka razy na przemian z GEN3 i GEN4.

Nie poprawiono w GEN4 dwóch istotnych IMHO elementów:
profilu chwytu przy nasadzie kciuka - dalej zamek będzie czasem przycinał skórę
oraz nie powiększono kabłąka spustowego tak, aby wygodnie mieścił się palec w rękawicy grubszej niż taktyczna

pozdrawiam

Offline mayo

• kaliber forum .22"
  • *
  • dostał głosów akceptacji 1
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipca 2013, 22:28 »
Mam 17 Gen 4, a moją podstawową bronią szkoleniową był 17 Gen 3, więc porównanie jakieś mam.

Rewolucja, to zmiana kształtu zwalniacza magazynka, o czym wspomniał kolega powyżej.
Ewolucja, to zmienne nakładki chwytu. Zgodnie z opisem, bez nich jest mniejszy niż był. Ze średnią jest taki jak Gen3 i tak go używam. Duża nakładka powoduje u mnie przycinanie skóry między kciukiem a wskazującym i mam z tego śliczne blizny na dowód (dwie!), więc nie wiem jak wielkie łapy trzeba mieć, żeby nie zrobił przy tym krzywdy. Z drugiej strony, doskonale strzela mi się w rękawiczkach (Mechanix Original) z dużą nakładką. Znacznie epiej niż ze średnią.

Obustronność Gen4 to nadal bujda, bo może i dźwignię od magazynka da się odwrócić, ale dźwignię zwalniającą zamek nie.

Offline Montrala

• kaliber forum .357"
  • dostał głosów akceptacji 41
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2013, 23:13 »
Obustronność Gen4 to nadal bujda, bo może i dźwignię od magazynka da się odwrócić, ale dźwignię zwalniającą zamek nie.

No to może być problem... dla praworęcznych. Bo dla leworęcznych zaczep zamka jest umieszczony idealnie  ;D

Serio  :afro:
Once I tought that I was wrong, but I was mistaken.

Forum Strzelectwa Dynamicznego RESHOOT na Facebook'u   Liga Sportera   Pistolet_i_Rewolwer_Obronny   PROGRES-BROŃ   M-GEAR_forum   4shooter   Liga Sportera